SK12V20A | SOK Battery Charger for 12V LiFePO4 Battery
SKU SK12V20A
價格
數量
Description
Suitable for all types of lead-acid, lithiumbatteries
A 280W Constant current to Constant Voltage output power supply for a variety of applications including charging of Electric Vehicle (EV) and battery systems contained within them.
Spec information
Input information:
Input voltage: 90Vac to 264Vac / single phase
Input Frequency Range: 47Hz ~ 63Hz
Max Efficiency: 89%
Output information:
Constant Voltage Output: 14.6±0.2V
Output Current Limit Range: 19A ~ 21A
Max Output Voltage: 14.8V
Protection:
1) Hardware Over Voltage Protection: When the output voltage exceeds 15V;